"Wolontariat w szkole – uczniowie aktywni dla innych"

12 marca nasze wolontariuszki Julka Cyrankowska i Magda Rutkowska pod opieką pani Ani Morawskiej i w towarzystwie wolontariuszy Gminnego Centrum Wolontariatu i Pomocy "Otwarte serca i dłonie", udały się do Centrum Dialogu w Toruniu.

Dziewczynki wzięły udział w konferencji "Wolontariat w szkole – uczniowie aktywni dla innych". Organizatorem spotkania było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.

Konferencja była interesującym, pouczającym i poruszającym emocje, spotkaniem nauczycieli, uczniów i wolontariuszy, które pokazało, w jaki sposób młodzież może podjąć działalność dobroczynną i jak nauczyciele mogą jej w tym pomóc.

Wolontariat spełnia bardzo ważną rolę wychowawczą, jest nauką empatii otwierającą nowe perspektywy – to istotny aspekt działalności szkół.