KONKURS PLASTYCZNY „Jestem szczęśliwy - używki i agresja to nie mój świat!"

UWAGA KONKURS PLASTYCZNY „Jestem szczęśliwy - używki i agresja to nie mój świat!"

KATEGORIA I - klasy 4-6

Praca plastyczna pod hasłem „ Zamiast złości dużo radości"

-praca wykonana w formie: rysunek, malarstwo, wycinanka, wyklejanka, collage. Format pracy A3.

KATEGORIA II - klasy 7-8

Plakat pod hasłem „Jestem szczęśliwy - używki i agresja to nie mój świat"

-praca wykonana w formie: rysunek malarstwo, wycinanka, wyklejanka, collage. Format pracy A3.

KATEGORIA III- klasy 4-6

Mój własny komiks pod hasłem „ Bądź życzliwy, bądź modny!"

-praca winna być wykonana dowolną techniką: malarstwo, rysunek, wycinanka, wyklejanka, collage. Należy wykonać od 1-4 stron, na każdej stronie umieszczając maksymalnie 8 okienek komiksu. Format pracy A4.

KATEGORIA IV-klasy 7-8

Opowiadanie „Jestem szczęśliwy - używki i agresja to nie mój świat"

-praca winna zawierać od 220 do 250 słów, napisana na komputerze, czcionka 12, Times New Roman.

Uczestnicy konkursu plastycznego, konkursu na plakat, komiks i opowiadanie są zobowiązani do dostarczenia swojej pracy konkursowej do sekretariatu szkoły do dnia 31.05.2024 (Piętek) wraz ze zgodą rodzica łub opiekuna prawnego na udział w konkursie oraz danymi dotyczącymi uczestnika tj. imię nazwisko ucznia, klasa, szkoła, kategoria konkursowa

ORGANIZATORZY KONKURSU

Szczegóły na temat konkursu dostępne w szkole szkoły (Joanna Polakiewicz)!

ORGANIZATORZY KONKURSU

• Fundacja BLIŻEJ wraz z GMINNĄ KOMISJĄ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH w Golubiu-Dobrzyniu. CELE KONKURSU
  • Promocja zdrowego stylu życia, wolnego od agresji i nałogów oraz upowszechnianie właściwych wzorców i postaw prozdrowotnych;
  • Zaangażowanie dzieci i młodzieży w działania profilaktyczne;
  • Rozwój kreatywności, umiejętności plastycznych, literackich wśród dzieci i młodzieży;
  • Uzyskanie oryginalnych projektów prac plastycznych, literackich oraz graficznych, promujących zachowanie zdrowego trybu życia;
  • Umożliwienie uczniom osiągnięcia satysfakcji z własnej pracy.

KATEGORIE KONKURSOWE

Konkurs zostanie przeprowadzony w 4 kategoriach:

KATEGORIA I - klasy 4-6

Praca plastyczna pod hasłem „Zamiast złości dużo radości"

-praca wykonana w formie: rysunek, malarstwo, wycinanka, wyklejanka, collage. Format pracy AS.

KATEGORIA II-klasy 7-8

Plakat pod hasłem „Jestem szczęśliwy - używki i agresja to nie mój świat"

KATEGORIA III- klasy 4-6

Mój własny komiks pod hasłem „Bądź życzliwy, bądź modny!"

-praca winna być wykonana dowolną techniką: malarstwo, rysunek, wycinanka, wyklejanka, collage. Należy wykonać od 1- 4 stron, na każdej stronie umieszczając maksymalnie 8 okienek komiksu. Format pracy A4.

KATEGORIA IV - kłosy 7-8

Opowiadanie „Jestem szczęśliwy - używki i agresja to nie mój świat"

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

• W konkursie mogą wziąć udział dzieci uczniowie klas IV-V1II, zgodnie z ustaloną kategorią konkursową.
  • Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie dowolnej pracy w jednej z 4 kategorii, w terminie od 01.05.2024r. do 3I.05.2024r.
  • Uczestnik w zależności od kategorii przygotowuje pracę plastyczną, plakat, opowiadanie lub komiks.
  • Jeden uczestnik może wykonać jedną pracę w jednej kategorii, stosownie do swojego wieku
  • Prace konkursowe powinny być związane z przeciwdziałaniem agresji i uzależnieniom np. nikotynizm, alkohol, narkotyki, dopalacze, komputer, itp. - ze szczególnym, zwróceniem uwagi na negatywne konsekwencje.

-konkursu plastycznego składa pracę wykonaną samodzielnie wraz ze zdjęciem w czasie wykonywania zadania,

- konkursu na komiks składa pracę wykonana samodzielnie wraz ze zdjęciem wykonywania pracy,

- konkursu literackiego przesyła wydruk opowiadania w formacie doc, docx, lub pdf napisane czcionką Times New Roman 12,

• Udział w konkursie jest jednocześnie akceptacją regulaminu i zgodą na publikowanie pracy i wizerunku uczestników.
  • Uczestnicy konkursu plastycznego, konkursu napłakał, komiks i opowiadanie są zobowiązani do dostarczenia swojej pracy konkursowej do sekretariatu szkoły do dnia 31.05.2024 (Piętek) wraz ze zgodą rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie oraz danymi dotyczącymi uczestnika tj. imię nazwisko ucznia, klasa, szkoła, kategoria konkursowa.

- Prace złożone na konkurs nie będą zwracane, stają się własnością organizatorów konkursu i zostaną wykorzystane w działaniach informacyjno-edukacyjnych na terenie szkoły i gminy Golub-Dobrzyń

WYNIKIKONKURSU1NAGRODY

• Oceny prac dokona Komisja, złożona z nauczycieli - członków Fundacji i GKRPA. Ostateczny werdykt należy do Komisji Konkursowej.

Kryteria oceny prac:

1. zgodność z tematyką konkursu,
  2. wartość merytoryczna,
  3. walory artystyczne,
  4. oryginalność i pomysłowość.
  • Najlepsze prace zostaną nagrodzone (miejsca I-III i wyróżnienia w każdej kategorii). Autor najbardziej wartościowej pracy, wyłoniony we wszystkich sześciu kategoriach otrzyma nagrodę specjalną
  • Wyniki Konkursu oraz termin wręczenia nagród zostanie ogłoszony na stronie uggolub-dobrzyn.pl do 15.06.2024 roku.
  • Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w każdej ze szkół.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie!

ZARZĄD FUNDACJI BLIŻEJ

GKRPA w Golubiu-Dobrzyniu